Testo v hladilniku

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

tema odprta - 26. apr 2006 20:52 | ogledi: 15.934 | odgovori: 8

zanima me, če imate izkušnje in kakšne z shranjevanjem testa, npr. krhko testo, ali pa testo za pico, listnato testo... v nulti coni v hladilniku. koliko časa zdrži? je uporabno recimo po dveh ali treh dneh? (oziroma, koliko časa je še uporabno?)

zasledila sem namreč pri nekaterih tujih receptih, da se lahko testo shrani za dva tedna. se mi je zdelo skoraj nemogoče, saj doma ne daš nobenih konzervansov ne nobenih e-jev.

pppp

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. apr 2006 23:28

V nulti coni res zelo dolgo zdržijo stvari.Jaz imam vedno čisto nabasano. Predvsem imam notri vedno nekaj zavitkov kvasa,skuto in sploh hitropokvarljive stvari. S testom je pa tako, sigurno traja bstveno dalj kot v zgornjem delu hladilnika, samo če slučajno delaš kvašeno testo s solnokvasno emulzijo te moram opozoriti, da ti bo testo vzhajalo tudi v nulti coni. Ti pa bolj konkretno ne morem svetovat, ker običajno testo pripravljam sproti.Krhko testo največkrat naredim vnaprej, a ga hranim v zgornjem delu. Bi se pa upala trditi, da se čas uporabe podaljša vsaj za 100%. Aki

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. apr 2006 8:48

Osebno lahko povem, da sem pred kratkim, zaradi časovne stiske, pustila krhko testo za medenjake v hladilniku 3 dni in je prav tako uspelo, samo v zgornji plasti je malce oksidiralo oz. potemnelo, ampak na končni rezultat to ni imelo nobenega vpliva. Še vedno so bili njami. Lp, Katjuška

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

27. apr 2006 10:03

Seveda lahko hraniš v hladilniku testo.Konec koncov je lisnato testo tako ali tako zamrzjeno ko ga kupiš testo za pizzo pa ravno tako če ga kopuješ tako da ni problemov LP mamazeljka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

27. apr 2006 10:58

Oprostite za butasto vprašanje...kje pa je nulta cona v hladilniku???? Marjetica

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. apr 2006 14:10

Tudi mene zanima tale nulta cona. modrijan

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. apr 2006 14:27

To je poseben prostor v hladilniku, ki je zaprt in v njem je temperatura 0 stopinj, tako da vsebina ravno ne zmrzne. Je kot opcija pri novejših modelih hladilnikov, za starejše ne vem, če jih imajo. lp, Marija

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

27. apr 2006 14:32

Galyka jaz imam star hladilnik 15 let in nimam te zadeve vsekakor jo imajo novejši hladilniki to pa vem zagotove ker dela tam kjer se delajo hladilniki mamazeljka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. apr 2006 17:12

Če hladilinik nima nulte cone, je pametno uporabiti nasjhladnejši del, na stekleni polici. Hladneje je samo še v zamrzovalnem delu. Menda je problem samo pri masah s pecilnim praškom, ker se spremenijo lastnosti testa, vem pa ne. Moji medenjaki morajo po receptu odležati kak dan, krhko testo tudi kako uro. Listnato testo lahko zamrzneš. Kvašeno testo pa je prvič zamrznila moja sodelavka pred 20 leti, ker ni imela časa dokončat buhljev, ker je dobila obisk. Naj povem, da je sploh prvič delala kvađeno testo in se sploh ni vznemirjala, kaj bo potem. Bilo je odlično. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti